Ceny energií budou nadále klesat

Ceny nemovitostí míří nahoru

Pro ty, kdo touží po vlastním bydlení, platí jedno kruté rčení: Levněji už bylo. V málokterém oboru platí tak nekompromisně, že se nevyplatí čekat. Teď navíc začal čas běžet zájemcům o dům či byt mnohem rychleji, protože předpovědi lidí z oboru nevypadají pro kupující vůbec hezky.

Češi podceňují pojištění domácnosti

Již 176 požárů se škodou přes milion korun řešili hasiči od začátku roku. Podle posledních dat Hasičského záchranného sboru tak připadá v průměru na den více než jeden takový požár. Za první čtvrtletí bylo požárů v domácnostech 1742. Celková škoda přesáhla 207 milionů korun.

Pojištění storna zájezdu s cestovní kanceláří

Řada lidí nenechává nic náhodě a cestovní služby si pořizuje v předstihu. To se však nemusí vyplatit ve chvíli, kdy z nejrůznějších důvodů nakonec na dovolenou nemůžete odjet. Pro takovou nepříjemnost se hodí připojištění storna.

Další krize na trhu s komerčními realitami?

Světovou ekonomiku obchází nový strašák v podobě stoupajícího napětí na trhu s komerčními nemovitostmi, varuje agentura Bloomberg.

Důchodová reforma odkládá nepříjemnou realitu

Ačkoli vládní koalice Spolu před volbami slibovala, že nebude zvyšovat daně, Česko čeká v příštích letech vyšší daňová zátěž. A to hlavně firmy, vybrané zaměstnavatele a vlastníky nemovitostí. Střední třída, která vydělala zrušením superhrubé mzdy, zůstane téměř nepostižená.

Akcie, nebo dluhopisy? Důležitý je investiční horizont.

Obecně se má dlouhodobě za to, že pro úspěšnou investici do akcií postačí k výnosu pět až sedm let. Ale také se nabízí otázka, zda se investiční horizont pěti až sedmi let nepřežil. A to kvůli vývoji na trzích.

Plošné zvýšení věku odchodu do penze vláda nechce. Důchodovou reformu představí v dubnu.

Ve středu 29. 3. 2023 se před úřadem vlády sešli odboráři, aby mimo jiné protestovali proti navýšení věku odchodu do důchodu, ačkoli parametry důchodové reformy ještě nejsou schválené.

Inflace je větší strašák než krachy bank.
Centrální bankéři by zpomalovat neměli

Nečekaný kolaps Silicon Valley Bank, který je největším krachem na americkém bankovním trhu od globální finanční krize v roce 2008, postavil novou výzvu před centrální bankéře.

Opravné a dodatečné daňové přiznání:
Jaký je v nich rozdíl?

Daňové pochybení lze v praxi napravit podáním opravného nebo dodatečného daňového přiznání. Jaký je v tom rozdíl? Na co pamatovat?

Jak financovat
rekonstrukci?

Současné extrémní ceny energií jsou pro řadu domácností impulsem k rekonstrukci bydlení, která zajistí energeticky úspornější provoz. Vyvstává ale řada otázek ohledně financování. Jaký zvolit poměr využití úspor a úvěru?

Gesto v ceně
cheesburgeru

Říjen na hypotečním trhu potvrzuje, že trend zdražování půjček na bydlení patří alespoň prozatím historii. Hovoří o tom průměrná říjnová úroková sazba, která podle Fincentrum Hypoindexu podruhé v řadě mírně klesla na rovných 6,2 procenta.

Průměrná úložka do penzijních fondů

Optimální měsíční výše příspěvku do soukromého penzijního spoření pro získání maximálního státního příspěvku je podle ředitelky penzijní společnosti Rentea Lucie Jurníčkové jeden tisíc korun. Od státu pak klient penzijní společnosti k této tisícikoruně dostane 230 korun.

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.